WES

WES

 

تعریف موسسه WES

WES به معنای خدمات آموزش جهانی و فرآیندی برای ارزیابی مدارک تحصیلی است. WES برای تکمیل ارزیابی اعتبار آموزشی و برای دریافت PR یا اخذ پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا و کانادا به کار می‌آید. لازم به ذکر است، بدون ارائه گزارش این موسسه، مهاجرت به کانادا عملاً امکان‌پذیر نیست.

دانشجویانی که قصد تحصیلی در دانشگاه‌های مذکور را دارند، باید اسناد خود را به WES ارسال نمایند تا این نهاد مدارک متقاضیان را تأیید کرده و به آن GPA دهد. مدارک شما برای ارسال به این موسسه شامل متن مدرک دانشگاهی که توسط خود دانشگاه مهر شده باشد و نسخه کپی شده خوانا از آن‌ها می‌شود.

نکته: دانشگاه‌هایی که حداقل به 3 درصد از نمره معدل تحصیلی نیازمند هستند، پس از اتمام ارزیابی مدارک WES شما آن‌ها را به دانشگاه موردنظر ارجاع می‌دهند. دانشگاه مذکور نیز کارت GPA شما را دریافت کرده و نامه پذیرش را ارسال می‌کند.

 

مدارک سازمان مدیریت صنعتی از طرف سازمان ارزشیابی WES مورد تایید قرار گرفته است.

 

بخشی از دانشگاه های آمریکا و کانادا ممکن است در کنار سایر مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی، از متقاضیان دریافت پذیرش، درخواست تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی نمایند. این امر در مورد دریافت ویزای نیروی متخصص کانادا یا Federal Skilled Worker Program (فدرال اسکیل ورکر) نیز صادق است. یعنی یکی از مدارک لازم برای اقدام جهت مهاجرت به کانادا به این روش، دریافت تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی می باشد. از این رو موسساتی هستند که خدمات مرتبط در این زمینه را به دانشجویان ارائه می نمایند بدین ترتیب که مدارک تحصیلی متقاضیان را دریافت و بر اساس نظام رتبه بندی خاصی به نمرات و دانشنامه ها امتیاز می دهند. در بین این موسسات، World Education Services که به اختصار WES نامیده می شود از اهمیت و اعتبار بالایی در بین دانشگاه های آمریکای شمالی و سازمان های مهاجرتی بر خوردار بوده و اغلب آنها ارزیابی مدارک تحصیلی این موسسه را معتبر می دانند. بنابراین این سازمان یک سازمان غیر انتفاعی با ۳۰ سال سابقه در ارزشیابی مدارک بین المللی است.

 

 

 

این سازمان سالانه بیش از ۵۰۰۰۰ ارزشیابی انجام می دهد که نتایج آنها در کانادا و آمریکا معتبر هستند. ارزشیابی ها با استناد به پایگاه داده ی سازمان WES به نام aices انجام می شود. این پایگاه داده حاوی اطلاعات کامل راجع به رشته ها، نظام تحصیلی و روش های آموزشی کشورهای گوناگون است. در این پایگاه اطلاعات آموزشی ۲۱۴ کشور گوناگون به ثبت رسیده است.

دو نوع ارزشیابی در WES انجام می شود:

 

۱- ارزشیابی مدرکی؛ اغلب به هدف کار و مهاجرت

۲- ارزشیابی واحد به واحد؛ اغلب جهت ارائه به دانشگاهها

 

برای گرفتن مجوز تحصیل، کار و یا مهاجرت در کشورهای آمریکا و کانادا باید مدارک تحصیلی مورد ارزیابی قرار گیرد تا بر اساس سیستم های مرسوم آن کشورها مدارک تایید گردند و یا نمرات معادل سازی شوند. یکی از معتبرترین موسساتی که ارزشیابی آن تقریبا مورد قبول کلیه دانشگاه ها و سازمان ها و یا حتی آژانس های دولتی این دو کشور می باشد، موسسه WES است.

چنانچه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا یا کانادا را داشته یا جهت مهاجرت در برنامه اسکیل وورکر کانادا اقدام نموده اید لازم است مدارک تحصیلی شما به وسیله موسسه WES ارزشیابی شده باشد. پس از پرداخت هزینه ارزشیابی و ارسال مدارک، این موسسه مدارک تحصیلی متقاضیان را بررسی کرده و بر اساس نظام رتبه بندی استاندارد آمریکای شمالی امتیاز دهی می کند.

 

مراحل ارزشیابی WES به این صورت است:

۱- ارسال مدارک به WES

۲- دریافت و انجام ارزشیابی توسط WES

۳- ثبت نتیجه و مدارک شما توسط WES – شما می توانید هر تعداد نسخه که لازم دارید از WES درخواست کنید. این سازمان نتیجه را مستقیماً به مرکز مورد نظر شما ارسال می کند.

مدارک لازم :

۱- فتوکپی تمام مدارک بالاتر از دیپلم (کاردانی،کارشناسی،…) توسط خود متقاضی ارسال گردد.

۲ریزنمرات تمام دوره های گذرانده شده دانشگاهی توسط خود دانشگاه ارسال گردد.

۳- ترجمه لغت به لغت کل مدارک بالا به زبان انگلیسی یا فرانسه.

۳- فرم درخواست ریز نمرات.

چنانچه قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های آمریکا یا کانادا را داشته یا جهت مهاجرت در برنامه اسکیل وورکر کانادا اقدام نموده اید لازم است مدارک تحصیلی شما به وسیله موسسه WES ارزشیابی شده باشد. پس از پرداخت هزینه ارزشیابی و ارسال مدارک، این موسسه مدارک تحصیلی متقاضیان را بررسی کرده و بر اساس نظام رتبه بندی استاندارد آمریکای شمالی امتیاز دهی می کند.

نحوه فرایند و هزینه ارزشیابی مدارک تحصیلی توسط مؤسسه WES چگونه است؟

 

اگر می خواهید از خدمات موسسه WES استفاده کنید، ضروری است در آغاز از طریق صفحه AccessWES نسبت به گشایش حساب کاربری خود اقدام کنید. پس از ورود به حساب کاربریتان در وب سایت این مؤسسه، دو بخش کاملا مجزا برای متقاضیان آمریکا و کانادا قرار داده شده است. همچنین شما می توانید برای انتخاب بخش مورد نظر خود در صفحه اصلی روی گزینه Apply for a WES Credential Evaluation که در تصویر مقابل نشان داده شده است، کلیک نمایید تا به همین صفحه که تصویر آن در ادامه آمده است منتقل شوید. صفحه بعد فرایند دو مرحله ای انجام ارزیابی را مشاهده می کنید:

گام ۱: دو لینک در اختیار شما قرار خواهد گرفت که عبارتند از: اطلاعات مراحل و نحوه انجام ارزیابی در مؤسسه WES و دیگری مدارک لازم، که لازم است پیش از آغاز فرایند ارزیابی و ارسال مدارک آن را به دقت مطالعه نماید.

گام ۲شامل بخشهای مجزا برای ارائه خدمات به متقاضیان آمریکا و کانادا است. در صورتیکه شما متقاضی دریافت ارزیابی مدارک برای کشور کانادا باشید با دو گزینه مواجه خواهید شد که عبارتند از ECA Application for CIC، برای متقاضیان مهاجرت به کانادا و Standard Online Application که اختصاص به استفاده متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا دارد.

 

۵
از ۵
۹ مشارکت کننده

دسته بندی ها

جستجو در مقالات

اخرین نوشته‌ها

NLP

R&D

WES

دیگر نوشته‌ها

NLP

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید